OPPO Find X7 serisi 5.5G desteğiyle öne çıkıyor

Çin’in önde gelen telekomünikasyon operatörlerinden biri olan China Mobile, 5G teknolojisinin bir sonraki evresi olan 5G-A (5G Advanced) ya da diğer adıyla 5.5G ağının ticari olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu yeni teknoloji, OPPO’nun Find X7 serisi akıllı telefonları ile desteklenecek ilk cihazlar arasında yer alacak. 5.5G, mevcut 5G ağlarına kıyasla önemli iyileştirmeler vaat ediyor. Bu iyileştirmeler arasında ağ kapasitesinde on katına kadar artış, tepe indirme hızlarında gigabitlerce artış ve milisaniye seviyesinde gecikme süreleri bulunuyor. Bu gelişmeler, kullanıcıların daha hızlı dosya indirmesine, daha akıcı video izlemesine ve daha yanıtsal çevrimiçi oyun deneyimine olanak tanıyacak.

Ayrıca, 5.5G teknolojisi, bağlantı ölçeğini artırarak düşük maliyetli trilyon seviyesinde bir İnternet of Things (IoT) ağının kapılarını aralıyor. Hava ve uzay ağlarını entegre ederek geniş bir kapsama alanı sağlaması da bekleniyor.

OPPO Find X7 serisi 5.5G desteğiyle öne çıkıyor

China Mobile, 5G-A standartlarının geliştirilmesinde öncü bir rol oynadığını ve bu yıl içinde 300’den fazla şehirde dünyanın en büyük ticari 5.5G ağını hayata geçireceğini belirtti. Şirket, yıl içinde 20’den fazla 5G-A uyumlu telefonun piyasaya sürülmesini teşvik etmeyi hedefliyor.

Yeni ağın tanıtımı amacıyla, China Mobile, Çin genelinde çeşitli yerlerde 5G-A demonstrasyon salonları kurdu. OPPO Find X7 Ultra sahipleri, bu salonları ziyaret ederek 5.5G ağı deneyimleme fırsatı bulabilecekler. China Mobile’ın Başkan Yardımcısı Gao Tongqing, bu lansmanın yeni bilgi altyapısının gelişimini hızlandıracağını ve 5G teknolojisinin tam potansiyelini ortaya çıkaracağını belirtti. Şirket, üreticiler ve çip tedarikçileri ile işbirlikleri aracılığıyla 5.5G’nin Çin’de yaygın olarak benimsenmesini hedefliyor. Ticari 5G-A ağlarının ilk etapta sunulacağı 100 şehir arasında Pekin, Şanghay ve Guangzhou gibi büyük metropoller bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x